STEAM VEIKLA SU PIENU

Šią savaitę „Ai“ ir „Oho“ grupės daug sužinojo naujo apie naminius gyvūnus, jų naudą žmogui. Susidomėjome karvutės nauda žmogui. Atlikome STEAM veiklą su pienu ir išsiaiškinome daug paslapčių. Pasirodo kiekvieną dieną karvutė duoda saldaus pienelio. Iškilo klausimas, o ką gi galima pagaminti iš pieno? Į grupes auklėtoja Asta atnešė tikrų tikriausią karvutės pieną ragavome ir lyginome parduotuvėje pirkto pienuko ir naminio skonį. Ne visi išdrįso ragauti. Pienukas pastovėjo ir pamatėme , kad jis skirtingų spalvų. Išsiaiškinome, kad viršutinis sluoksnis grietinėlė. Grietinėlę nugriebėme ir palikome šiltai keletui dienų. Pienas surūgo ir pasidarė rūgpienis. Vėl visi ragavome. Aiškinomės kodėl taip nutiko. O iš grietinėlės susimušėme sviestuko. Mhm skanumėlis! Kodėl taip nutiko? Viskas paprasta – riebioji pieno dalis atsiskyrė nuo išrūgų. Dabar jau žinome, kad iš pieno gaminame grietinę, grietinėlę, rūgpienį, varškę, jogurtą, sūrius, sūrelius ir panašiai.

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „BITĖ“
Įstaigos kodas 190528774
Ats. s. LT 477300010075770663
AB bankas „Swedbank“ 73000

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiami Juridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių

Direktorė – Ilona Kazlauskienė
Lieporių g. 4, LT-78244 Šiauliai
Tel.: (8 41)  55 27 44
El. paštas logopedinisdarzelis@splius.lt

2021 © Šiaulių l-d „Bitė“
Versija neįgaliesiems