RENGINIAI

SAUGUS ELGESYS GATVĖJE

Lopšelyje-darželyje  „Bitė“ rugsėjo 12 d. ir 17 d. grupių „Oho“, „Ai“, „Cha“, „Ei“ ir „Ok“ vaikams vyko saugaus eismo pamokėlės „Saugus elgesys gatvėje“. Visuomenės sveikatos specialistės Ineta vaikus mokino kaip taisyklingai reikia elgtis gatvėje, kokia turi būti tinkama dviratininko apranga. Vaikai žiūrėjo policijos bičiulio Amsiaus mokomuosius filmukus, mokinosi pėsčiųjų kelio ženklus, atliko užduotėles. Šios pamokėlės tikslas – plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie saugų eismą gatvėse ir keliuose, padėti geriau pažinti kelio ženklus, atkreipti jų dėmesį į keliuose slypinčius pavojus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAMOKĖLĖ „PLAUNU RANKYTES – SAUGAU SVEIKATĄ“

Šiaulių logopediniame lopšelyje-darželyje gegužės mėnesio pradžioje vyko pamokėlės „Plaunu rankytes – saugau sveikatą“, kurių metu visuomenės sveikatos specialistė Ineta atkreipė dėmesį į rankų higienos svarbą ir priminė vaikams, kad teisingai plauti rankas svarbu ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. Vaikai mokėsi rankų plovimo judesių bei turėjo nusiplauti rankas, prieš tai ant jų pabarsčius miltelių, kurie turi fluorescuojančių savybių. Po plovimo rankas patikrinome su UV lempa ir pamatėme, kas rankas nusiplovė kruopščiai, o kam reikėjo pakartotinai plauti rankytes. Taip pat vaikai atliko užduotėles ir už aktyvų dalyvavimą buvo apdovanoti Šiaulių visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis – muiliukais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„SVEIKI DANTUKAI – GRAŽI ŠYPSENA!”

Vasario mėnesį Šiaulių logopediniame lopšelyje-darželyje vyko mokymai „Sveiki dantukai – graži šypsena!”. Šios sveikatinimo veiklos tikslas – padėti vaikams formuoti teisingus burnos higienos ir dantų priežiūros įgūdžius. Grupes aplankė visuomenės sveikatos specialistė Ineta kartu su drakoniuku. Jo pagalba buvo demonstruojama taisyklinga dantukų valymo technika, kurią po to atliko ir vaikai. Užsiėmimo metu vaikams taip pat buvo paaiškinta mitybos įtaka dantukams, jie sužinojo, kas stiprina dantukus ir kas kenkia jiems, kodėl reikia lankytis pas odontologą ir dar daug visokių gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gruodžio 4-6 d. lopšelio-darželio „Ui“, „Oho“, „Ach“ ir „Ai“ grupės vaikai dalyvavo mokymuose „Sveikatai naudingas maistas“, kuriuos vedė visuomenės sveikatos specialistė Ineta. Vaiko požiūris į maistą ir pagrindiniai mitybos įpročiai susiklosto pirmaisiais gyvenimo metais, todėl labai svarbu, kad mažieji mokėtų atskirti koks maistas yra sveikas ir naudingas, o ką reikia valgyti saikingai. Pamokėlių metu vaikai susipažino su sveikatai naudingais maisto produktais, ekologiškų produktų ženklinimu, klijavo maisto piramides, atliko sveikatai naudingo maisto pasirinkimo užduotėles. Susipažino su simboliu ,,Rakto skylutė“ , šiuo simboliu pažymėti produktai turi mažiau riebalų, cukraus, daugiau maistinių skaidulinių medžiagų. Renginio pabaigoje vaikai buvo apdovanoti knygelėmis ,,Sveikai valgau – sveikas augu“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spalio 16-18 d. Logopedinio lopšelio-darželio „Ui“, „Ach“, priešmokyklinių grupių „Ai“ ir „Oho“ vaikai dalyvavo pamokėlėje „Vitaminų nauda organizmui“. Sveikos gyvensenos ir mitybos temomis pamokėles vedė visuomenės sveikatos specialistė Ineta. Renginio metu vaikai diskutavo apie vaisių ir daržovių naudą organizmui, prisiminė maisto pasirinkimo piramidės išsidėstymą, plakė vaisių bei daržovių kokteilius, piešė vaisių karūnas, kuriomis ir pasipuošė pamokėlės metu. Užsiėmimo pabaigoje visi skanavo sukurtus ir vitaminais praturtintus vaisių ir daržovių kokteilius.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugsėjo 11 d. ir 13 d. grupių „Oho“, „Ai“, „Ach“ ir „Ui“ vaikams buvo pravesta visuomenės sveikatos specialistės Inetos saugaus eismo pamokėlės – „Būk saugus gatvėje“. Vaikai žiūrėjo policijos bičiulio Amsiaus mokomuosius filmukus, mokinosi pėsčiųjų kelio ženklus, atliko užduotėles. Šios pamokėlės tikslas – plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie saugų eismą gatvėse ir keliuose, padėti geriau pažinti kelio ženklus, atkreipti jų dėmesį į keliuose slypinčius pavojus. Už aktyvumą vaikai gavo dovanų atšvaitus, kurie mažuosius saugos kelyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacija atnaujinta — 2019/09/19 | << ATGAL

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „BITĖ“
Įstaigos kodas 190528774
Ats. s. LT 477300010075770663
AB bankas „Swedbank“ 73000

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiami Juridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių

Direktorė – Ilona Kazlauskienė
Lieporių g. 4, LT-78244 Šiauliai
Tel.: (8 41)  55 27 44
El. paštas logopedinisdarzelis@splius.lt

2020 © Šiaulių l-d „Bitė“
Versija neįgaliesiems