PROJEKTINĖ STEAM SAVAITĖ „ŠVIESOS IR SPALVŲ LABORATORIJA“

Š. m. kovo 20-24 d. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Bitė“ vyko projektinė STEAM savaitė „Šviesos ir spalvų laboratorija“, kurios metu ugdytiniai bandė sukurti dirbtinį apšvietimą sudarydami elektros grandinę iš konstruktorių „Snaptricity“. Taip pat konstravo plokštuminius ir erdvinius rutulio formos statinius vaizduodami natūralius šviesos šaltinius (saulę). Programavo „Robotą burbulą“ pagal schemą ir piešė įvairias geometrines formas. Gautas figūras spalvino skirtingomis spalvomis. Tyrinėjo mikroskopu žurnalinį popierių, bandė nupiešti matytus vaizdus. Gamino spektroskopą ir stebėjo kokį spalvų spektrą skleidžia saulės, žvakės, telefono, elektros lemputės šviesa. Kūrė „saulės gaudytojus“ mišriomis dailės priemonėmis. Vaikai labai domėjosi veiklomis, ypač patiko elektros grandinės sudarymas. Džiugu, kad net patys mažiausieji prisijungė prie šio projekto, atliko kūrybinius darbelius ir bendradarbiavo su vyresniais draugais atliekant sudėtingesnes veiklas.