KALBOS ŠVENTĖ

„Gimtųjų žodžių apkabintas,
Aš gyvas kalboje.
Sakau: esi man, kaip žibintas
Pasaulio tamsoje.
Kas moka žodį – randa kelią
Visur ir visada.
Sakau: lietuviška knygelė-
Kaip neregiui lazda.
Kalba gimtoji – kasdieninė
Tu- duona mums esi,
Kai tariam: motina, gimtinė,
Dangus – ir mes visi.“

/Justinas Marcinkevičius/

 

2021 m. balandžio 13 d. mūsų darželyje vyko Kalbos šventė. Šiais metais ji – kitokia, bet ypatinga kaip visada. Šventė vyko kiekvienoje grupėje ir buvo organizuota logopedų.

„Ui“ grupės Kalbos šventėje svečiavosi Kakė Makė ir Nykštukas. Ugdytiniai mokė Kakę Makę mažybinių žodelių, mįslių, pažinti raides, vaidinti, sekti pasaką be galo, deklamuoti eilėraščius. Kakė Makė labai greitai „mokėsi“: su vaikais inscenizavo dialogą „Runce, Runce, kur buvai?“, deklamavo eilėraščius „Balionėlis“, „Mano batai“, „išmoko“ skaičiuotę, minė mįsles vaikams. Daug džiaugsmo ugdytiniams suteikė Kakės Makės artistiškumas, motyvavo juos kuo aiškiau kalbėti, gražiau vaidinti, parodyti ką moka. Šventę pagyvino, papildė ritmo, dainavimo, muzikavimo užduotėlės. Meninio ugdymo mokytoja Vilma su vaikais parodė Kakei Makei ir Nykštukui kaip galima neįprastai pasisveikinti, susipažinti, nuostabiais žodeliais apdainavo gėlytę, paukštelį, „važinėjosi“ traukiniu, mašinomis dainuodami ir imituodami jų garsus.  O Kokia gi šventė be siurprizų, be dovanų? Kakės Makės ir Nykštuko dovana vaikams – neišraiškingo balto, tačiau stebuklingo popieriaus lapelis ir pinigėlis. Užduotis –  nutrynus lapelį pinigėliu, rasti „pasislėpusį“ piešinėlį. Dar ilgai „Ui“ grupėje netilo kalbos apie šventės įspūdžius …

Kalbos šventė „Ok“ grupėje  prasidėjo filmukų  „Ropė“ ir „Trys paršiukai“ peržiūra.  Logopedė dar kartą pakartojo pasaką ją sekdama ir demonstruodama pasakos „Ropė“ veikėjus. Šią pasaką visi kartu suvaidino lėlių teatre. Atėjęs pas vaikus ežiukas pasiūlė pažiūrėti ir pirštukų vaidinimą „Trys paršiukai“. Auklėtoja ir logopedė imitavo, juokavo, žaidė su vaikais ir kitais smagiais būdais vaidino šią pasaką. Po vaidinimo vaikai bandė atkartoti šią pasaką patys. Pasakų inscenizavimas, žaidinimai vaikams sukėlė daug džiugių akimirkų. Jie ypač džiaugėsi statydami paršiukų namus, kuriuos vilkas norėjo nupūsti. Šventė baigėsi artistų apdovanojimais.

Kalbos šventė ,,Ai“ grupėje buvo ypatinga ir be galo smagi. Vaikai kartu su Pepe keliavo į Kalbos šalį, kurioje atliko smagias užduotis, kurios skatino prisiminti apibendrinamąsias sąvokas, sudarinėti sakinius su veiksmažodžiais, sudėti žodžius iš garsų, lavino rišliosios kalbos įgūdžius sudedant ir papasakojant istoriją, o žinias visi įtvirtino žaisdami ,,Kahoot“ viktoriną kartu su grupės „Oho“ vaikais.   Už aktyvų ir sėkmingą dalyvavimą šventėje visi vaikai gavo padėkas.  

„Oho“ grupėje Kalbos šventės metu vaikai vedėsi Karlsoną į Kalbos šalį. Pakeliui vaikai atliko įvairias užduotis: dėliojo iš raidžių žodžius, kūrė pasakojimą pagal siužetinių paveikslėlių seriją, prisiminė apibendrinamuosius žodžius, rūšiavo veiksmažodžius… O vėliau savo žinias patikrino ,,Kahoot“  viktorinoje kartu su grupės „Ai“ vaikais.

Kalbos šventė ,,Ei“ grupėje. Ryte grupėje vaikai rado paliktą voverytės laišką ir dovaną. Išpakavus dovaną vaikai ieškojo pasislėpusių raidžių ir atliko paruoštas voverytės užduotis: rūšiavo pabirusius kamuoliukus pagal spalvą, klausėsi pasislėpusių gyvūnų balsų ir bandė juos atspėti, bandė įsiminti ir atspėti, kur slepiasi du vienodi paveikslėliai, žaidė ,,Laivų mūšį“ ir rungtyniavo kirmėliukų varžybose bei šokinėjo paslaptingu labirintu. Atlikus visas užduotis žaidė su balionais ir muilo burbulais bei skanavo voverytės paliktais prizais.

Grupės „Oi“ vaikai Kalbos šventės metu padedant logopedei I. Saikuvienei ieškojo pavasario. O, kad jį atrasti reikėjo atlikti užduotis: įminti mįsles, pasekti pasaką be galo, raiškiai padeklamuoti eilėraštį, pasakyti metų laikus ir pavasario mėnesius. Šventės metu vaikai  pilotavo „lėktuvą“, vairavo „automobilį“, kopė į „kalnus“. Buvo labai linksma!

Grupės „Cha“  vaikai keliavo po įvairius stebuklingus miestus. ,,Autobusu’ ‘vyko į ,,Žaislų “ miestą, apibūdino žaislus, sakė eilėraščius apie juos. ,,Traukiniu“ važiavo į ,,Pasakų“ miestą, sekė pasakas be galo (,,Miške buvo trobelė,“ ,, Buvo senis ir senutė“). ,,Lėktuvu“ skrido į ,, Mįslių miestą,“ buvo menamos įvairios mįslės (įminti mįsles padėjo žaislai). ,,Laivu“ plaukė į ,,Raidžių miestą,“ vaikai prisiminė savo vardo pirmąjį garsą, galvojo žodžius su tuo garsu; deklamavo eilėraščius su pasirinktu garsu. Žygiavo į ,,Pramogų“ miestą,“ šoko, atliko judesius pagal muziką. Šuoliavo ,,arkliukais“ į ,,Siurprizų“ miestą; sakė burtažodžius, kad maišelis būtų pilnas ir atsirištų. ,,Ratais“ nudardėjo į diskoteką. Visų laukė apdovanojimas – medaliai ( vardo pirmoji raidė ).

Štai kokia nuostabi ir ypatinga mūsų šventė.

 

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „BITĖ“
Įstaigos kodas 190528774
Ats. s. LT 477300010075770663
AB bankas „Swedbank“ 73000

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir
kaupiami Juridinių asmenų registre
Ugdomoji kalba – lietuvių

Direktorė – Ilona Kazlauskienė
Lieporių g. 4, LT-78244 Šiauliai
Tel.: (8 41)  55 27 44
El. paštas logopedinisdarzelis@splius.lt

2021 © Šiaulių l-d „Bitė“
Versija neįgaliesiems