EKSPERIMENTAS ,,LINKSMASIS BALIONAS“

Eksperimentas ,,Linksmasis balionas“.

Priešmokyklinės grupės ,,Ai“ vaikai Kasparas, Urtė su tėveliais išbandė eksperimentą ,,Linksmasis balionas“. Tėvai sako, kad vaikams labai patiko, norėjo kartoti ir kartoti.

Reikės:

• Tuščio plastikinio butelio 0,5 l
  • Baliono
  • Sodos
  • Acto
  • Piltuvėlio
  • Šaukšto

Pripilkite į balioną sodos (apie 2 š.) Į plastikinį butelį įpilkite acto apie 100 ml. Užmaukite balioną ant butelio ir jį prilaikydami supilkite sodą į butelį. Vaaauuuu!

Kas atsitiko? Actas pradėjo burbuliuoti. Tai reiškia, kad actas ir soda susijungė. Bet kodėl pasirodė burbuliukai? Beveik visos cheminės medžiagos skirstomos į rūgštis ir šarmus, tad actas yra rūgštis, o soda šarmas. Susijungus rūgščiai ir šarmui išsiskiria dujos vadinamos anglies dvideginiu. Šių dujų gali rasti beveik visur. Jas išmeta automobiliai, iškvėpi tu, įkvepia augalai. Tad šių dujų pagalba, balionas prisipučia.

Suaugusiojo akimis tai gana paprastas eksperimentas, bet vaikams tai yra kažkas tokio! Siūlau iš anksto susitarti, kad šiandien gaminate tik vieną kartą (nebent norėsite gaminti dar ir dar – tuomet puiku), nes tikrai sulauksite vienbalsių prašymų „Daaaaar!“